Regulátor - kalendář plánů: Porovnání verzí

Z Flexim
 
(Není zobrazeno 6 mezilehlých verzí od stejného uživatele.)
Řádek 1: Řádek 1:
 
[[Category:Webový klient Flexim]]
 
[[Category:Webový klient Flexim]]
 
== Regulátor - kalendář plánů ==
 
== Regulátor - kalendář plánů ==
[[File:Regulator-planning.png|thumb]]
+
K čemu plány slouží? Obecně se jedná o nastavení parametrů regulátoru platných v určitém časovém období. Například se může jednat o naplánování prázdnin (v případě školy), dovolené nebo jakékoli akce, která vyžaduje konfiguraci, jenž se odlišuje od běžného provozu. Změna se provádí přiřazením předkonfigurovaného '''režimu''' a to celému vybranému uzlu, či jen jeho části. V podrobném nastavení lze napřílad na úrovní celého patra budovy vybrat jen něktéré konkrétní kanceláře atd. Odpověd na otázku jak regulace fungují a co to je '''režim''' najdete v '''[[Regulátor_-_křivka|této kapitole]]'''.
K čemu plány slouží? Obecně se jedná o nastavení parametrů regulátoru platných v určitém časovém období. Například se může jednat o naplánování prázdnin (v případě školy), dovolené nebo jakékoli akce, která vyžaduje konfiguraci, jenž se odlišuje od běžného provozu. Změna se provádí přiřazením předkonfigurovaného '''režimu''' a to celému vybranému uzlu, či jen jeho částí. V podrobném nastavení lze napřílad na úrovní celého patra budovy vybrat jen něktéré konkrétní kanceláře atd. Odpověd na otázku jak regulace fungují a co to '''režim''' najdete v '''[[Regulátor_-_křivka|této kapitole]]'''.
 
  
 
[[File:Regulator-planning.png|600px]]
 
[[File:Regulator-planning.png|600px]]
  
Tato maska ukazuje přehled nastavených plánů platných pro vybraný uzel - regulátor či objekt v instalaci. Lze zde zobrazit například plány v kalendáři platné pro celé patro budovy atp. Měsíční pohle dkalenáře umožňuje navigaci do budoucnosti i historie nastavených plánů. Trojice tláčítek, v horní pravé části nástrojové lišty, umožňuje pohybovat se šipkami vžy o měsíc vpřed i vzad a prostřední tlačítko nalezne a zobrazí aktuální měsíc.  
+
Tato maska ukazuje přehled nastavených plánů platných pro vybraný uzel - regulátor či objekt v instalaci. Měsíční pohled do kalenáře umožňuje navigaci do budoucnosti i historie nastavených plánů. [[File:Regulator-planning-navigation.png]] Trojice tláčítek, v horní pravé části nástrojové lišty, umožňuje pohybovat se šipkami vžy o měsíc vpřed i vzad a prostřední tlačítko nalezne a zobrazí aktuální měsíc. Kliknutím na již vytvořený plán spustíme jeho editaci. A klikem na plovoucí tlačítko, v pravé spodní časti kalendáře, založíme plán nový.  
  
 +
[[File:Regulator-plan-edit.png|600px]]
  
Jednotlivé týdenní rozvrhy jsou uloženy pod názvy '''režimů''' - pro vysvětlení též '''[[Regulátor_-_křivka|tato kapitola]]'''.
+
Při editaci či zakládání nového plánu uvidíme tuto obrazovku. Zde nastavíme základní parametry plánu, to jak se bude jmenovat, jakou chceme, aby měl v kalendáři barvu, od kdy do kdy platí a jestli se jedná o plán celodenní, nebo budeme pracovat s rozlišením časů i během dne. Není tak problém založit plán tředa jen na dopoledne/odpoledne, nebo určitou hodinu atp.
  
'''POZOR - v této masce se nenastavuje AKTIVNÍ režim, zde se jen edituje jejich konfigurace. K nastavení slouží hlavní denní editor regulátoru, jehož popis najdete [[Regulátor_-_denní_editor|zde]].
+
[[File:Regulator-plan-regime.png|200px]]
  
[[File:RegulatorCurve-week.png|600px]]
+
V dalším kroku nás editor vyzve abysme vybrali '''režim''' platný v zadaných datech a to formou buď jednoduché volby (viz dialog na obr. nahoře) či pomocí pokročilého nastavení. V pokročilém nastavení pak můžeme pomocí objektového stromu přiřazovat '''režimy''' jednotlivým vybraným uzlům a vytvářet tak komplexní plány individuálně pro více regulátorů. Viz následující obrázek.
  
Klepnutím na den v rozvrhu se zobrazí editor dne v týdnu.
+
[[File:Regulator-plan-tree.png|600px]]
 
[[File:Regulator-week-day.png|600px]]
 
 
 
Tato maska je vzhledem i funkcí velice podobná '''[[Regulátor_-_denní_editor|dennímu editoru regulátoru]]'''. Jsou zde jen drobné odlišnosti. Protože se jedná o editor týdenního rozvrhu, není zde možnost nastavovat regulace pro přímé datumy, ale jen univerzálně pro dny v týdnu. A protože se jedná jen o denní nastavení křivky v rámci zvoleného režimu, nenajdete zde ani možnost nastavení/změny aktivního '''režimu'''.
 
 
__NOTOC__
 
__NOTOC__

Aktuální verze z 20. 2. 2021, 10:26

Regulátor - kalendář plánů

K čemu plány slouží? Obecně se jedná o nastavení parametrů regulátoru platných v určitém časovém období. Například se může jednat o naplánování prázdnin (v případě školy), dovolené nebo jakékoli akce, která vyžaduje konfiguraci, jenž se odlišuje od běžného provozu. Změna se provádí přiřazením předkonfigurovaného režimu a to celému vybranému uzlu, či jen jeho části. V podrobném nastavení lze napřílad na úrovní celého patra budovy vybrat jen něktéré konkrétní kanceláře atd. Odpověd na otázku jak regulace fungují a co to je režim najdete v této kapitole.

Regulator-planning.png

Tato maska ukazuje přehled nastavených plánů platných pro vybraný uzel - regulátor či objekt v instalaci. Měsíční pohled do kalenáře umožňuje navigaci do budoucnosti i historie nastavených plánů. Regulator-planning-navigation.png Trojice tláčítek, v horní pravé části nástrojové lišty, umožňuje pohybovat se šipkami vžy o měsíc vpřed i vzad a prostřední tlačítko nalezne a zobrazí aktuální měsíc. Kliknutím na již vytvořený plán spustíme jeho editaci. A klikem na plovoucí tlačítko, v pravé spodní časti kalendáře, založíme plán nový.

Regulator-plan-edit.png

Při editaci či zakládání nového plánu uvidíme tuto obrazovku. Zde nastavíme základní parametry plánu, to jak se bude jmenovat, jakou chceme, aby měl v kalendáři barvu, od kdy do kdy platí a jestli se jedná o plán celodenní, nebo budeme pracovat s rozlišením časů i během dne. Není tak problém založit plán tředa jen na dopoledne/odpoledne, nebo určitou hodinu atp.

Regulator-plan-regime.png

V dalším kroku nás editor vyzve abysme vybrali režim platný v zadaných datech a to formou buď jednoduché volby (viz dialog na obr. nahoře) či pomocí pokročilého nastavení. V pokročilém nastavení pak můžeme pomocí objektového stromu přiřazovat režimy jednotlivým vybraným uzlům a vytvářet tak komplexní plány individuálně pro více regulátorů. Viz následující obrázek.

Regulator-plan-tree.png